The smart Trick of precision rhinoplasty logo That Nobody is Discussing

• Aspirin vb. içeren kan sulandırıcılar ile Ibuprofen içeren ağrı kesiciler ve grip ilaçlarını ameliyattan önceki en az 1 hafta ve sonraki one hafta kullanmamanız gerekmektedir.

Ek olarak rinoplasti sırasında yapılan diğer önemli adımlar da bulunmaktadır. Bunlar şunları içerir:

Rinoplastinin sıralı bir dizi aşaması yoktur. Her operasyon, ameliyat olan kişinin kendine has anatomisi ve hedefleri için kişiselleştirilir.

Ameliyat sonrası ilaçlarla kolayca geçen hafif bir ağrı olabilir. Morarma ve şişmeyi azaltmak için sizden başınız hafif yukarda yatmanız ve gözlerinize soğBritish isles kompres uygulamanız istenecektir.

Bunun yanı sıra alkol, kullandığınız ilaçlarla etkileşime girerek kanınızı inceltebilir ve bu da ciddi kanamalara neden olabilir. Bu nedenle, eğer bu iki alışkanlığa veya birine sahipseniz, burun estetiğinizin sonrasındaki  one ay boyunca bundan uzak durmalısınız.

Bu değişikliklerin tamamlanmasıyla cerrah burun derisini ve dokusunu geri yerleştirerek açılan kesiklere dikiş atar.

Ameliyatın ardından, burun içine tampon yerleştirilir ve dışarıdan atel uygulanır. Bu önlemler, burun yapısının yeni formunu korumak ve iyileşmeyi desteklemek amacıyla alınır.

Dudağın hareketi: Burun ve dudak arasındaki ilişki burun estetiği sonrası dudağın hareketinde bazı değişikliklere yol açabilir.

Düzgün ve yeterli nefes alamamak kalpte ritim bozukluklarının oluşmasına kadar gidebilecek önemli ve ihmal edilmemesi gereken bir durumdur.

Doktor da beklentileri değerlendirir ve yapılacak operasyon hakkında hastayı bilgilendirir. Hasta ile doktor arasındaki iletişimin sağlıklı olması, ameliyat sonrasında istenilmeyen sonuçların ortaya çıkmasını engellemede büyük rol oynar.

This Web page is utilizing a protection services to shield itself from on the web assaults. The action you simply executed activated the safety Alternative. There are numerous steps that may induce this block like submitting a particular word or phrase, a SQL command or malformed facts.

Hangi mevsimde operasyonun yapıldığına bakılmaksızın hastanın 4-six hafta boyunca güneşlenmemesi gerekir. İyileşme döneminde burnun fazla güneş alması burunda renklenme farklılığı yaratabilir.

Kemiği inceltme ve kesme işlemleri hem kemiğe hem de çevre dokulara  Detaylı Bilgi Burada minimum zarar ile yapılabilmektedir. Bu da daha az ödem ve morluk demektir. Doku iyileşmesi daha hızlı olur. 

Ameliyat öncesi hastaya burun kemiklerinin kalınlığı,septumun ileri derece eğri olması,kalın ve elastik olmayan cildin kemik ve kıkırdak yapıya uyumunun zor olduğu ön bilgi olarak mutlaka söylenmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *